pzu logo emeryt2015

alianz emeryt 2016

allianzlogo policja2016

Pomóż Oliwii

pom bartek

bartus baner

benjamin

warmia mazury 200

Media o Nas

Radio Poznań: policyjni związkowcy o sprawie Igora Stachowiaka

rad poz ikoPolicyjni związkowcy krytykują władze policji i prokuraturę. Ich zdaniem zbyt późno zareagowano na śmierć Igora S. w czasie przesłuchania w komisariacie Wrocław-Stare Miasto.

Czytaj więcej...

Policjanci skarżą TVP Info do KRRiT. Jankowski: to szkalowanie naszej formacji

jank iko- Program "Studio Polska" w TVP Info w sposób wyjątkowo brutalny złamał wszelkie reguły obiektywizmu, etyki dziennikarskiej, a także dobrego smaku – uważają policyjni związkowcy. I kierują skargę do KRRiT. - Wygląda to na sprawę polityczną – ocenia w rozmowie z Onetem Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Portal-mundurowy.pl: wybiórczy pluralizm związkowy w Policji

portal mundurowy 002Szef MSWiA  ostatnio docenił  jedyną, działającą od 27 lat w Policji organizację związkową, czyli Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policji.   Zaproponował  bowiem w  nowelizacji ustawy wprowadzenie  innych związków zawodowych. 

Czytaj więcej...

Nowe związki zawodowe w policji? "Zieliński przekracza swoje uprawnienia"

rmffmWiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński przekracza swoje uprawnienia forsując pomysł utworzenia w policji nowych związków zawodowych - takie ostre słowa padły w związkowej opinii do zmiany ustawy o policji, która przewiduje tzw. pluralizm związkowy w tej służbie. Zapoznał się z nią reporter RMF FM Krzysztof Zasada. MSWiA odpiera zarzuty i twierdzi, że chodzi o wolność zrzeszania się.

Czytaj więcej...

Nie mają AC? I bardzo dobrze

nie maja oc ikoRadiowozy nie mają autocasco, a policjanci sami muszą kupować sobie ubezpieczenie. Jeśli go nie mają, w razie szkody, muszą sami pokrywać koszty naprawy. Do wysokości trzech pensji.

Czytaj więcej...

Fala komentarzy po wypowiedzi Komendanta Jarosława Szymczyka

AR 304129888Komendant Główny Policji, podejrzewany dotychczas o zbyt bliskie relacje z NSZZ Policjantów, wypowiedział się w „Rzeczpospolitej” w sprawie zwalniania ze stanowisk policjantów z rodowodem milicyjnym. Pokazał, że jest mu o wiele bliżej do szefostwa resortu, które postanowiło zwolnić tych ludzi z przyczyn politycznych niż do Związku Zawodowego Policjantów.

Czytaj więcej...

Sąd uchylił decyzje organów policji odmawiające funkcjonariuszowi zaliczenia pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy.

AR 304049978 002Taką możliwość przewiduje ustawa o Policji oraz ustawa z 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do stażu pracy.

Czytaj więcej...

Rząd rozbija jedność policjantów: Chce założyć własny związek zawodowy. W zamian wróci 100 proc. chorobowego

l3IReEgR 002MSWiA zamierza rozbić jedność zawodową funkcjonariuszy, dopuszczając możliwość działania wielu związków zawodowych. W zamian przywróci im 100 proc. uposażenia za pierwsze 30 dni zwolnienia.

Czytaj więcej...

"2200 złotych nie jest w stanie utrzymać rodziny". Ubywa chętnych do pracy w Policji

mniej policjantow dp 002Z roku na rok chętnych do pracy w policji jest coraz mniej. Powodem są zbyt małe pensje i coraz mniejsze przywileje. W niektórych województwach mundur zrzuca nawet kilkanaście osób rocznie. Materiał magazynu "Polska i Świat". Liczba chętnych do pracy w niebieskim mundurze z roku na rok spada. - O połowę mniej przyjęliśmy z uwagi na to, że było mniej zainteresowanych. To jest duża skala, ponieważ na ulicy będziemy mieli o około 25 funkcjonariuszy mniej - mówi o danych z Pomorza Józef Partyka, wiceprzewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

L-4 w Komitecie Stałym Rady Ministrów

0006HDIK490851PH C116 F4 002Projekt zmian w ustawie, który przywraca funkcjonariuszom pełnopłatne zwolnienia lekarskie trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowało w środę MSWiA. Policyjni związkowcy domagają się uchwalenia zmian, zapowiadają akcję protestacyjną. Problem w tym, że zwolnienia lekarskie, na których chorzy np. policjanci dostają 100 proc. uposażenia, demotywują do pracy.

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...