pzu logo emeryt2015

alianz emeryt 2016

allianzlogo policja2016

Pomóż Oliwii

pom bartek

bartus baner

benjamin

warmia mazury 200

Media o Nas

Fala komentarzy po wypowiedzi Komendanta Jarosława Szymczyka

AR 304129888Komendant Główny Policji, podejrzewany dotychczas o zbyt bliskie relacje z NSZZ Policjantów, wypowiedział się w „Rzeczpospolitej” w sprawie zwalniania ze stanowisk policjantów z rodowodem milicyjnym. Pokazał, że jest mu o wiele bliżej do szefostwa resortu, które postanowiło zwolnić tych ludzi z przyczyn politycznych niż do Związku Zawodowego Policjantów.

Czytaj więcej...

Sąd uchylił decyzje organów policji odmawiające funkcjonariuszowi zaliczenia pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy.

AR 304049978 002Taką możliwość przewiduje ustawa o Policji oraz ustawa z 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do stażu pracy.

Czytaj więcej...

Rząd rozbija jedność policjantów: Chce założyć własny związek zawodowy. W zamian wróci 100 proc. chorobowego

l3IReEgR 002MSWiA zamierza rozbić jedność zawodową funkcjonariuszy, dopuszczając możliwość działania wielu związków zawodowych. W zamian przywróci im 100 proc. uposażenia za pierwsze 30 dni zwolnienia.

Czytaj więcej...

"2200 złotych nie jest w stanie utrzymać rodziny". Ubywa chętnych do pracy w Policji

mniej policjantow dp 002Z roku na rok chętnych do pracy w policji jest coraz mniej. Powodem są zbyt małe pensje i coraz mniejsze przywileje. W niektórych województwach mundur zrzuca nawet kilkanaście osób rocznie. Materiał magazynu "Polska i Świat". Liczba chętnych do pracy w niebieskim mundurze z roku na rok spada. - O połowę mniej przyjęliśmy z uwagi na to, że było mniej zainteresowanych. To jest duża skala, ponieważ na ulicy będziemy mieli o około 25 funkcjonariuszy mniej - mówi o danych z Pomorza Józef Partyka, wiceprzewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

L-4 w Komitecie Stałym Rady Ministrów

0006HDIK490851PH C116 F4 002Projekt zmian w ustawie, który przywraca funkcjonariuszom pełnopłatne zwolnienia lekarskie trafił do Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowało w środę MSWiA. Policyjni związkowcy domagają się uchwalenia zmian, zapowiadają akcję protestacyjną. Problem w tym, że zwolnienia lekarskie, na których chorzy np. policjanci dostają 100 proc. uposażenia, demotywują do pracy.

Czytaj więcej...

TVP Gdańsk – Brak chętnych do służby w Policji

partykaWojewództwo pomorskie to jeden z regionów, który boryka się z brakiem chętnych do służby w Policji. Temat ten podjęła TVP Gdańsk w niedzielnym wydaniu „Panoramy” (26.03.2017, godz. 18.30). O przyczynach tego zjawiska mówił m.in. kom. Józef Partyka, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Młodzi nie garną się do pracy w policji. Za dużo niebezpieczeństw, za małe pensje

ad 203e74262101 002Policja ma problemy ze znalezieniem młodych ludzi, którzy chcieliby robić karierę w mundurze - wynika z informacji tvn24.pl. - Na kasie można zarobić więcej - tłumaczą krótko policjanci, gdy gwarantujemy im zachowanie anonimowości. Co gorsze, rośnie też liczba funkcjonariuszy, którzy rozczarowani rezygnują ze służby zaledwie po kilku latach.

Czytaj więcej...

Praca w pomorskiej policji. Chętnych mniej niż wakatów

dziennik baltyckiNiska stopa bezrobocia odbija się na braku chętnych do wstąpienia w szeregi mundurowych. W lutym do pomorskiej policji przyjęto o połowę mniej osób niż było wakatów. Ponad dwudziestu nowych funkcjonariuszy (23) złożyło pod koniec lutego ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Problem w tym, że w tym pierwszym etapie tegorocznego naboru przewidziano 46 miejsc. Patrząc od kilku miesięcy na rekordowo niską stopę bezrobocia w naszym województwie (w styczniu wynosiła np. 3,7 proc. w Gdańsku czy 4,3 proc. w powiecie kartuskim), nie dziwi, że wypełnienie 232 zaplanowanych na ten rok wakatów może być trudnym zadaniem.

Czytaj więcej...

Rząd przywróci przywileje policjantom

przywi ikoW czerwcu 2014 roku rząd PO-PSL wprowadził ważną reformę, a mianowicie zmniejszył wynagrodzenie mundurowych na chorobowym ze 100 do 80 proc. pensji. Po tej zmianie spadła liczba wykorzystanych zwolnień chorobowych. Wśród strażaków i pograniczników liczba L4 spadła o jedną trzecią. To duży sukces poprzedniego rządu. Nie na długo... Szef MSWiA obiecuje przywrócenie przywilejów.

Czytaj więcej...

Być głosem środowiska

byc glosem ikoZ Rafałem Jankowskim nowym przewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów rozmawia Elżbieta Sitek.

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...