pzu logo emeryt2015

alianz emeryt 2016

allianzlogo policja2016

Pomóż Oliwii

pom bartek

bartus baner

benjamin

warmia mazury 200

Media o Nas

TVP Gdańsk – Brak chętnych do służby w Policji

partykaWojewództwo pomorskie to jeden z regionów, który boryka się z brakiem chętnych do służby w Policji. Temat ten podjęła TVP Gdańsk w niedzielnym wydaniu „Panoramy” (26.03.2017, godz. 18.30). O przyczynach tego zjawiska mówił m.in. kom. Józef Partyka, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Młodzi nie garną się do pracy w policji. Za dużo niebezpieczeństw, za małe pensje

ad 203e74262101 002Policja ma problemy ze znalezieniem młodych ludzi, którzy chcieliby robić karierę w mundurze - wynika z informacji tvn24.pl. - Na kasie można zarobić więcej - tłumaczą krótko policjanci, gdy gwarantujemy im zachowanie anonimowości. Co gorsze, rośnie też liczba funkcjonariuszy, którzy rozczarowani rezygnują ze służby zaledwie po kilku latach.

Czytaj więcej...

Praca w pomorskiej policji. Chętnych mniej niż wakatów

dziennik baltyckiNiska stopa bezrobocia odbija się na braku chętnych do wstąpienia w szeregi mundurowych. W lutym do pomorskiej policji przyjęto o połowę mniej osób niż było wakatów. Ponad dwudziestu nowych funkcjonariuszy (23) złożyło pod koniec lutego ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Problem w tym, że w tym pierwszym etapie tegorocznego naboru przewidziano 46 miejsc. Patrząc od kilku miesięcy na rekordowo niską stopę bezrobocia w naszym województwie (w styczniu wynosiła np. 3,7 proc. w Gdańsku czy 4,3 proc. w powiecie kartuskim), nie dziwi, że wypełnienie 232 zaplanowanych na ten rok wakatów może być trudnym zadaniem.

Czytaj więcej...

Rząd przywróci przywileje policjantom

przywi ikoW czerwcu 2014 roku rząd PO-PSL wprowadził ważną reformę, a mianowicie zmniejszył wynagrodzenie mundurowych na chorobowym ze 100 do 80 proc. pensji. Po tej zmianie spadła liczba wykorzystanych zwolnień chorobowych. Wśród strażaków i pograniczników liczba L4 spadła o jedną trzecią. To duży sukces poprzedniego rządu. Nie na długo... Szef MSWiA obiecuje przywrócenie przywilejów.

Czytaj więcej...

Być głosem środowiska

byc glosem ikoZ Rafałem Jankowskim nowym przewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów rozmawia Elżbieta Sitek.

Czytaj więcej...

MSWiA dementuje informacje Gazety Wyborczej

gw mswia iko„Gazeta Wyborcza” mija się z prawdą. MSWiA nie prowadzi prac nad zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych.

Czytaj więcej...

Wywiad z Rafałem Jankowskim

Rafal Jankowski 002Publikujemy obszerny wywiad z przewodniczącym Zarządu Głównego NSZZ policjantów Rafałem Jankowskim, którego udzielił Grzegorzowi Szymanikowi.

Czytaj więcej...

Policjanci walczą o podwyżki

podwy ikoDo 9 stycznia resort spraw wewnętrznych i administracji chce dokonać podziału środków budżetowych przeznaczonych na tegoroczny wzrost pensji funkcjonariuszy. Policjanci domagają się wypłacenia wszystkim po 253 zł jako formę rekompensaty za brak waloryzacji uposażeń przez ostatnie osiem lat. Strona rządowa ma jednak inny pomysł.

Czytaj więcej...

Podwyżki uposażeń zasadniczych w wojsku od 300 do 550 zł

uposaz zawo ikoMamy dobrą informację dla żołnierzy zawodowych na Mikołaja. Podwyżki ich uposażeń zasadniczych wyniosą od 300 zł dla szeregowego zawodowego do 550 zł dla generałów.  Będą obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. 

Czytaj więcej...

NSZZ Policjantów: policjanci pod Sejmem działali w granicach prawa

zcx 002Negatywnie oceniam próby wykorzystywania policji dla uzyskania doraźnego interesu politycznego przez różne środowiska polityczne - przekazał przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...