alianz emeryt 2016

pzu logo emeryt2015

allianzlogo policja2016

warmia mazury 200

AP BEZUKOLO 1 2 ap 002

benjamin

bartus baner

pom bartek

Pomóż Oliwii

Aktualności

Wojewódzkie Eliminacje do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji – Sułkowice 2017

17 kyno ikoW dniach 11-12.07.2017 r. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyły się wojewódzkie eliminacje do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji, w których wzięli udział przewodnicy psów służbowych wyszkolonych w kategorii do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachu narkotyków.

Czytaj więcej...

Żołnierska krew

hdk pck iko„Dar krwi, to najszlachetniejszy gest solidarności” napisali Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie i przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, wspólnie dziękując sierż. Krzysztofowi Śliwińskiemu, Prezesowi Klubu HDK PCK Służb Mundurowych przy 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej za oddaną krew dla rannego w strzelaninie policjanta.

Czytaj więcej...

Związkowcy będą mieli taniej

ok system ikoWarmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie podpisał porozumienie ze spółką „OK SYSTEM”. Porozumienie zapewni policjantom tańszy dostęp do ponad 4 tys. obiektów w całej Polsce. Policjanci z Warmii i Mazur będą mogli korzystać z multipakietów ułatwiających im możliwość samodoskonalenia w 25. dyscyplinach sportowych, m.in. w sztukach walki, jodze, tenisie i zajęciach fitness. Do ich dyspozycji będą siłownie i baseny. Zapisy ruszają już od 1. sierpnia, a program – od 1. września. Z preferencyjnych cen będą mogli korzystać tylko członkowie NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Nowa supersłużba Błaszczaka niezgodna z prawem? NSZZ Policjantów: minister chce kontrolować komendantów

mb ikoZdaniem rządowych prawników Mariusz Błaszczak chce nadać sobie kompetencje, do których nie ma prawa. Rządowe Centrum Legislacji krytykuje projekt ustawy powołującej Biuro Nadzoru Wewnętrznego przy MSW. Protestuje też związek zawodowy policjantów: – Minister miałby praktycznie całkowitą kontrolę nad komendantami – ostrzega Andrzej Szary z NSZZ Policjantów.

Czytaj więcej...

Między młotem a kowadłem

miedzy mlo ikoNa pewno Władysław Frasyniuk nie zamierza odpuszczać i już zapowiada, że zobaczmy go 10 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu. Jednak Ci, którzy z nim w lipcu poszli, teraz muszą się tłumaczyć. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Czytaj więcej...

Oczyszczeni z zarzutów policjanci wrócą do służby

oczysz z zarzSenatorowie chcą, by uniewinnieni policjanci bezterminowo mogli się ubiegać o wznowienie postępowania dyscyplinarnego, które stało się powodem zwolnienia ich ze służby. Teraz jest to niemożliwe, bo taki wniosek można złożyć wyłącznie przed upływem pięciu lat od dnia uprawomocnienia się orzeczenia.

Czytaj więcej...

Podwyżka za 0 zł

imagesstopKomendant Główny Policji chce, by wszystkie wypłacane policjantom świadczenia scalono w jeden dodatek i włączono go do uposażenia, Związek krytykuje ten pomysł twierdząc, że kosztem utraty szeregu świadczeń szykuje się podwyżkę, ale za 0 zł! Przygotowano dwa warianty, z żadnym nie zgadza się NSZZ Policjantów, prezentując zdanie odrębne.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

pos feder iko05 lipca 2017 roku w Warszawie miało miejsce posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, reprezentujących funkcjonariuszy, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej i Służby Celno-Skarbowej z udziałem Przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych.

Czytaj więcej...

Rafał Jankowski dla Dziennika Zachodniego: w policji króluje pieprz… statystyka

pol statystyka ikoNajbardziej doświadczeni policjanci odeszli z formacji, a młody funkcjonariusz nie ma się od kogo uczyć. Dawniej było tak, że wychodził na patrol z kimś, kto ma duże doświadczenie, które jest bezcenne. Tego nie uczy się w szkole i niestety młodzi policjanci muszą się uczyć tego sami – już podczas służby na ulicach i niestety uczą się na własnych błędach – podkreśla Rafał Jankowski, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów. Rozmawiamy także m.in. o ostatnich aferach, planie naprawczym, kamerkach dla policjantów oraz statystykach.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT ze spotkania przedstawicieli ZG NSZZ P. z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

spot min ikoW dniu 29 czerwca 2017 r., na zaproszenie Ministra Jarosława Zielińskiego, Rafał Jankowski i Sławomir Koniuszy wzięli udział w spotkaniu poświęconym „Programowi naprawczemu dla Policji” przyjętemu przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów w dniu 26 czerwca 2017 r.

Czytaj więcej...

Aktualności Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

Serwis informacyjny oficjalnej strony Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, najświeższe wiadomości i wydarzenia. Zarząd Główny jest centralnym organem NSZZ Policjantów – organizacji z tradycjami sięgającymi początków odradzającej się państwowości polskiej i całego dwudziestolecia międzywojennego (1918 - 1939) oraz działań towarzyszących zrywowi solidarnościowemu 1980 - 1981...